Ekspercki czy ekspertowy?

Ekspercki czy ekspertowy?

Pamiętam dyskusje na ten temat prowadzone jeszcze na początku lat 80. ubiegłego wieku. Wtedy określenie „ekspercki” wydawało mi się nienaturalne, w przeciwieństwie do znacznie częściej słyszanego przymiotnika „ekspertowy”, ale moje wydawnictwo stosowało się do ówczesnej wykładni nomen omen ekspertów językowych.

Machine learning — kto tu kogo uczy?

Machine learning — kto tu kogo uczy?

Ostatnio znajomy informatyk napomknął w rozmowie o odbytym ostatnio szkoleniu z machine learning. No tak, większość informatyków użyje właśnie tego określenia w języku angielskim, dzięki czemu nie będzie wątpliwości, o czym jest mowa.

Mail czy mejl

Mail czy mejl

Sztuka epistolografii powoli zanika, dziś preferowane są krótkie, skondensowane teksty przesyłane za pomocą urządzeń elektronicznych, a nie tradycyjną pocztą.

Optymalne stopniowanie

Optymalne stopniowanie

Są takie przymiotniki, których się nie stopniuje. Nie można być bardziej martwym (martwiejszym?) niż martwy — albo się jest martwym, albo nie.

Praca dla weryfikatora

Praca dla weryfikatora

Dzień dobry! Poszukujemy weryfikatora, który chciałby pracować w naszym biurze na warszawskim Ursynowie i wspólnie z nami udoskonalać zarówno językową, jak i merytoryczną stronę tłumaczeń teleinformatycznych.